Owczarek australijski opis

Pobierz

Do dzisiaj służy jako pies pasterski, do pilnowania stad bydła i owiec.. Są silne, masywne i nieznacznie dłuższe niż wyższe.. Ich sierść może być czarna, niebiesko-marmurkowa, czekoladowo-marmurkowa i czekoladowa z podpalaniami lub bez.Owczarek australijski (Australian shepherd) - charakter Aussie to przede wszystkim pies pracujący , który z zaangażowaniem oddaje się zdaniom, jest przy tym inteligentny i szybko się uczy.. Nie są agresywne, dużą frajdę sprawia im przebywanie z dziećmi oraz najbliższymi członkami rodziny.. Znaczenia w kolorach jasnych są raczej rzadko spotykane.Owczarek australijski - charakterystyka rasy.. Nawet jako pies rodzinny, aussie nie traci swego pasterskiego charakteru.Owczarek australijski (typ amerykański) - jedna z ras psów, należąca do grupy psów pasterskich i zaganiających, zaklasyfikowana do sekcji psów pasterskich (owczarskich).. Samce osiągają wysokość w kłębie 51-58 cm, a samice 46-53 cm.. Nie podlega próbom pracy .. Pomimo tego, że Australia jest wymieniona w nazwie rasy, Stany Zjednoczone Ameryki są miejscem narodzin tych wspaniałych psów.Wygląd.. Podstawowe kolory, w jakich można spotkać owczarka to czarny, wątrobiany, marmurkowa czerń z szarością czy marmurkowy brąz z beżem lub rdzawą barwą.Jun 2, 2020May 13, 2022Budowa i umaszczenie.. Pies mierzony od rękojeści .Dziś pies owczarek australijski jest bardzo popularny nie tylko w Ameryce, ale na całym świecie..

Waga owczarka australijskiego.

W zależności od płci i budowy ważą od 19 do 29 kg.. Jest inteligentny, ale w niedoświadczonych rękach może sprawiać sporo problemów.Pomimo swojej nazwy, owczarek australijski hodowany jest głównie w Stanach Zjednoczonych.. Te czworonogi mają parametry średniej wielkości: Wysokość: 45-55 cm.. Ich tors jest lekko wydłużony, silny.. W ten sposób powstały dwie odrębne linie kelpie:Opis.. Jest to bez wątpienia niezawodny pies pracujący, który nawet jako pies rodzinny nie będzie w stanie porzucić swojego pasterskiego i stróżującego powołania.Nov 15, 2021Owczarek Australijski Te psy często porównuje się do border collie.. Owczarek australijski to rasa psów o niezwykłej inteligencji i doskonałych właściwościach fizycznych.. Przy pierwszym kontakcie raczej zachowują dystans, wobec obcych są nieufne, dlatego przede wszystkim powinniśmy je socjalizować.Sierść owczarka australijskiego jest niezwykle łatwa w pielęgnacji.. Ich sierść może być czarna, niebiesko-marmurkowa, czekoladowo-marmurkowa i .Owczarek australijski przekonuje do siebie przede wszystkim za sprawą nieokiełznanego temperamentu, godnej pozazdroszczenia wytrzymałości oraz silnie rozwiniętego zmysłu obronnego.. Bardzo aktywny i energiczny, potrzebuje zajęcia i dużo ruchu..

Opis Owczarka australijskiego.

Ponadto jest doskonałym towarzyszem dla dzieci, których może bardzo pokochać iz którym będzie się świetnie bawić biegając i bawiąc się.Owczarek australijski kelpie jest psem o dwuwarstwowej sierści - ma gęsty i krótki podszerstek, a także twardy i nieco szorstki włos wierzchni.. Spotyka się również barwy rude.. Owczarek australijski (typ amerykański) jest inteligentnym psem pracującym o silnych instynktach pasterskich i stróżujących.. W związku z tym coraz częściej pojawiają się one w gabinetach .Apr 12, 2022Owczarki australijskie mają gładką lub lekko falowaną sierść o gęstym, chroniącym przed wilgocią i chłodem podszerstku i można spotkać je w rozmaitych umaszczeniach.. Wysokość w kłębie Aussie.. 100% Lubi zabawę Owczarek australijski, z natury niezmiernie skory do zabawy, zachwyci zarówno małych, jak i dużych właścicieli.Pies Owczarek australijski - Opis i charakterystyka rasy.. Połączenie sprytu, wysokiej inteligencji oraz upartości stanowi niełatwe połączenie.Feb 14, 2022Owczarki australijskie charakteryzuje łagodne usposobienie; są przyjacielskie i gotowe do współpracy z człowiekiem.. Wzrost w kłębie dla psów wynosi 51-58 cm dla suk 46-53 cm.. Znajduje się na potężnych kończynach, które pozwalają psu biegać kilkanaście ..

Owczarek australijski jest psem średniej wielkości.

Ma ogromny temperament, dużą wytrzymałość i zmysł obronny.. Czujny, pracowity i zdyscyplinowany szybko zyskuje uznanie wśród ranczerów i farmerów posiadających zwierzęta stadne.. Ma harmonijną budowę ciała i jest lekko dłuższy niż wyższy.. Spis treści 1 Rys historyczny 2 Wygląd 2.1 Oczy 2.2 Ogon 2.3 Szata i umaszczenie 2.4 Zdrowie 2.5 Pielęgnacja 3 Temperament 4 Użytkowość 5 PrzypisyApr 12, 2022Apr 12, 2022Owczarek australijski charakter Aussie bez wątpienia są psami użytkowymi, pracującymi.. Są silne, masywne i nieznacznie dłuższe niż wyższe.. Charakterystyczna dla rasy jest proporcjonalna, harmonijna sylwetka z umiarkowanym kośćcem.. W zależności od płci i budowy ważą od 19 do 29 kg.. Doskonale sprawdzą się jako psy uprawiające sport z opiekunem, który uwielbia aktywność.. Preferowana wysokość w kłębie dla samców wynosi 20-23 cale (51-58 cm), zaś dla suk 18-21 cali (46-53 cm).. Osobowość: .. Ma też niesamowity wygląd, który odróżnia ją od innych psów.. Szata utrzymana jest w umaszczeniu ciemnym, od czarnego przez szary błękitny do rozjaśnionego czekoladowego.. Kamil Rogala / 24.03.2011 18:19.Owczarek australijski kelpie został wyhodowany w celu zapędzania dużych stad owiec, na bardzo dużych terenach i na dodatek w bardzo wysokich temperaturach.. Charakter 100% Czuły Pies ten ma bardzo przyjazny charakter, jest wierny właścicielom i potrafi okazać przywiązanie..

Średnia długość życia owczarków australijskich wynosi od 12 do 15 lat.

Ciało owczarka jest muskularne, ale nie sprawia wrażenia tęgości.Owczarki australijskie to psy pasterskie, które nie cierpią nudy.. Waga: 23-29 kg (pies) 18-25 kg (suczka) Wzrost: 51-58 cm (pies) 46-53 cm (suczka) Długość życia: 13-15 lat.. Wzrost w kłębie dla psów wynosi 51-58 cm dla suk 46-53 cm.. Przejawia się to w ich wytrzymałości, sile, a także w temperamencie i instynkcie obronnym.. Wysoka inteligencja i użytkowość kelpie doprowadziły do zakazu wystawiania psów pracujących.. Owczarek australijski to średniej wielkości czworonóg utrzymywany obecnie jako pies do towarzystwa i psich sportów.. Charakterystyka rasy australian shepherd.. Suka: 19-26 kg.El owczarek australijski lub owczarek australijski w języku angielskim, jest jednym z najbardziej wszechstronnych zwierząt: równie dobrze spełnia swoją rolę jako pasterz jako pies przewodnik..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt