Zaproponuj sposób postępowania w sytuacji zapalenia się tłuszczu na patelni

Pobierz

Doszło do zapalenie się tłuszczu w garnku, od płomienia świecy zajęła się firanka, płomień zajął urządzenie elektryczne lub .Rodzaje oparzeń ciała.. Pożar pojawia się niespodziewanie.. Oleje i tłuszcze mogą się zapalić z powodu przegrzania.. W szczególności dotyczy to cukru, który reaguje z płytą ceramiczną, mo­jeśli ubranie pali się na Tobie - zatrzymaj się, połóż na ziemi i obracaj do chwili zduszenia ognia, ucieczka spowoduje tylko zwiększenie płomienia; jeśli pali się tłuszcz w naczyniu kuchennym - ugaś go solą kuchenną lub po prostu nakryj szczelną pokrywką.piekarnika mogą się zapalić.. Niestety, termostat był zepsuty, więc temperatura nagle wzrosła i olej zaczął dymić.Czy uważacie że sposób ubierania w części świadczy o człowieku?. Natomiast początek podostrego zapalenia tarczycy charakteryzuje się cechami nadczynności tarczycy, pomimo .Często się zdarza, że przyczyną pożaru jest zwykła nieostrożność mieszkańców podczas wykonywania codziennych czynności, np. smażenia posiłku na patelni z olejem czy innym tłuszczem.. Ponadto musimy sobie zdawać sprawę z faktu, że współczesneWarto zwrócić uwagę również na dwie sytuacje: ciąże i podostre zapalenie tarczycy.. Pożar w gospodarstwie domowym.. Zapalenie się tłuszczu na patelni czy na przestrzeni piekarnika to niestety .Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Zaproponuj sposób postępowania w sytuacji spalenia się tłuszczu na patelniJeśli podczas smażenia dojdzie do zapalenia się tłuszczu na patelni pamiętaj, żeby pod żadnym pozorem nie gasić go przy użyciu wody!.

Dlatego warto znać zasady i sposoby postępowania na wypadek zaistnienia różnych zagrożeń.

Czasem samoczynnie, czasemzapłonąć po przekroczeniu temperatury zapłonu, czasem od palnika kuchenki gazowej.. Opracowali: lek.. Te same materiały, ale w postaci zwartych brył, spalają się zdecydowanie wolniej.Zobacz także: Postępowanie w przypadku kontaktu z chorym na chorobę zakaźną i profilaktyka epidemii w placówkach opieki zdrowotnej - cz. 1.. Wiele z tych pożarów zaczyna się w kuchni.. Zalecenia ACIP i Postępowanie w przypadku kontaktu z chorym na chorobę zakaźną i profilaktyka epidemii w placówkach opieki zdrowotnej - cz. 3.. Przebywając w terenie otwartym: - opuścić zagrożony teren stosując się do poleceń zawartych w komunikatach radiowych lub przekazywanych przez ruchome środki nagłośniające.W USA stosuje się inny podział na grupy: A - ciała stałe, B - ciecze i gazy palne, C - pożary grup A i B w pobliżu urządzeń pod napięciem, D - metale palne, F - tłuszcze spożywcze w urządzeniach kuchennych..

Niezachowanie odpowiedniej ostrożności może doprowadzić do zapalenia się oleju.

Jak zgasić płonący olej, żeby nie wywołać pożaru i nie narazić siebie na poparzenia?- W przypadku pożarów w mieszkaniach, najczęstsze zagrożenia wynikają z urządzeń elektrycznych lub grzewczych.. Pamiętajmy, że w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia często jesteśmy ograniczeni przez czas, który mamy na podjęcie decyzji.. Oparzenia lekkie goją się samoistnie w przeciągu 10 dni.1 ZASADY ZACHOWANIA SIĘ LUDNOŚCI W SYTUACJACH NADZWYCZAJNYCH ZAGROŻEŃ I.. Wywołują one zmiany na skórze i błonach śluzowych przypominające oparzenia cieplne, czyli głównie oparzenia II stopnia.Sprawdzone, domowe sposoby na oparzenia to napar z rumianku, nagietka, a także bzu czarnego lub gwiazdnicy pospolitej, które mają właściwości regenerujące i bakteriobójcze.. Wystarczy nasączyć wacik letnim naparem i przecierać nimi uszkodzoną skórę kilka razy dziennie.. l Nie należy pozostawiać kuchni bez nadzoru podczas smażenia.. Tam bowiem czają się różne zagrożenia: tłuszcz na patelni, który samoczynnie się zapala, potrójne gniazdko, będące źródłem ukrytego pożaru czy zapomniana bagietka w piekarniku, która powoli zaczyna się palić.Podobne procedury obowiązują również przy zapaleniu się tłuszczu na patelni.. l Nie należy dopuszczać do zanie czyszczenia płyty grzejnej i zale wania jej przez wykipiny..

Płonącego na patelni tłuszczu nie wolno gasić wodą (niebezpieczeństwo wybuchu).

Kliknij tutaj, aby dostać odpowiedź na pytanie ️ Zaproponuj sposób postępowania w sytuacji zapalenia się tłuszczu na patelniW Twojej kuchni może się to zdarzyć - olej na patelni albo w garnku może się zapalić.. W szczególności dotyczy to cukru, który reaguje z płytą ceramiczną, mo-Postępowanie w sytuacjach zagrożeń .. Palący się tłuszcz lub ogień powstały w kuchni gaś sodą oczyszczoną lub solą kuchenną - jeśli ogień powstał w naczyniu (np. garnku, patelni itp.) ugaś go przykrywając naczynie szczelnie pokrywką.. bardzo duży - występuje, jeśli w jego wyniku zostały spalone lub zniszczone obiekty lub ich części, ruchomości .priorytetowym.. l Nie należy pozostawiać kuchni bez nadzoru podczas smażenia.. ; Oparzenia chemiczne - są wywoływane przez środki chemiczne o żrącym działaniu, takie jak kwasy, ługi (zasady) i sole metali ciężkich.. Bezwzględnie zabronione jest także przestawianie, czy dotykanie naczynia.Na stronie Komendy Głównej Warszawskiej Straży Pożarnej znaleźć można instrukcję, co zrobić, gdy na patelni lub w garnku zapali się olej: wyłącz gaz lub płytę grzewczą, przykryj patelnię lub garnek pokrywką, po stłumieniu ognia nie przesuwaj garnka i nie przenoś go aż do całkowitego ostudzenia tłuszczu.. Płomień należy stłumić za pomocą pokrywki do patelni lub tkaniny bawełnianej (ściereczka, ręcznik).Zapalenie, stan zapalny, reakcja zapalna, proces zapalny, odczyn zapalny (łac. inflammatio) - uporządkowany proces rozwijający się w tkance unaczynionej pod wpływem czynnika uszkadzającego.Zapalenie może być spowodowane czynnikami: chemicznymi, fizycznymi, biologicznymi (zakażenie drobnoustrojami chorobotwórczymi) - ogólnie czynnikami egzogennymi lub endogennymi.piekarnika mogą się zapalić..

2009-11-29 20:04:07; Jaki jest najlepszy sposób na zapomnienie o drugim człowieku?

Po ugaszeniu pożaru uważać na ponowne zapalenie (nawrót ognia).Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Zaproponuj sposób postępowania w sytuacji gdy wynik doświadczenia nie potwierdzą słuszności hipotezy.Wrzodziejące zapalenie jelita grubego Definicja Wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest rozlanym, przewlekłym i nieswoistym stanem zapalnym mogącym objąć całą okrężnicę, najczęściej lokalizującym się w odbytnicy i lewej okrężnicy (łącznie 80%), w którym proces zapalny jest ograniczony do błony śluzowej i powierzchownych warstw błony podśluzowej, charakteryzującym .Sposób postępowania w obliczu pożaru może skutkować szybkim ugaszeniem, a nawet uchronić zdrowie i życie istot żywych.. Iwona Rywczak, dr med.. Może to doprowadzić do fatalnej w skutkach reakcji podobnej do eksplozji, a w efekcie do rozległych oparzeń.Wetter nad Ruhrą, 25.06.2012 r. Rocznie w niemieckich domach 200 000 razy wybucha pożar.. Zajmij się w pierwszej kolejności tymi, których życie jest zagrożone.Benzyna lub spirytus może w łatwy sposób spowodować zapalenie się ubrania lub zasłon.. Trzeba pamiętać o tym, by jak w przypadku postępowania z urządzeniami elektrycznymi, natychmiast wezwać straż pożarną i nie próbować gasić płomienia wodą.. 2009-12-28 10:08:33; Czym gasimy palącą się benzynę?. l Nie należy dopuszczać do zanie czyszczenia płyty grzejnej i zale wania jej przez wykipiny.. Nie zbliżać się do rejonu katastrofy lub awarii.. Podział pożarów ze względu na wielkość.. W ciąży następuje pobudzenie tarczycy przez hormon łożyskowy hCG (szczególnie objawia się przy niepowściągliwych wymiotach ciężarnych).. 2012-10-14 19:13:37Najbardziej podatne na zapalenie oraz rozprzestrzenianie pożaru są: materiały strzępiaste i włókniste (np. wełna, konopie, len, siano, słoma), materiały w stanie rozdrobnionym (np. odpady papierowe, wióry drzewne).. Oparzenia termiczne - powstają w wyniku działania ciepła (np. wrzątku, gorącego oleju)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt