Niemiecki przydatne zwroty i slowka

Pobierz

Niemiecki dla opiekunek.. wenn - kiedy, jeśli, 44).. Ich mag dich nicht./ Nie lubię ciebie.Podstawowe pytania i odpowiedzi cz. 1/4 Niemiecki podstawowe zdania itp. Tym razem przedstawiamy najważniejsze słownictwo oraz zwroty w języku niemieckim.. Oto zdania, których zapewne będziesz używać na co dzień: Guten Tag.. Przepraszam!. W ruchu drogowym.. Dziękuję, wszystko było w porządku.. Najczęściej używane słówka niemieckie Ty - du i - und w - in do - zu że - dass potem - dann bardzo - sehr miasto - die Stadt czas - die Zeit około - rund Do widzenia!. Niemieckie zwroty przydatne w pracy.Zanim przejdziemy do listy przydatnych słówek i stwierdzisz, że niemiecki jest za trudny i nie jest dla Ciebie, to musisz wiedzieć te dwie, trzy podstawowe rzeczy na temat języka niemieckiego.. Oto zawartość tego działu: Liczby po niemiecku Godziny po niemiecku Dni tygodnia po niemieckuW tej części znajdują się podstawowe zwroty niemieckie, stosowane w rozmowach codziennych oraz niektóre powszechnie używane słowa, które można zobaczyć na znakach i napisach informacyjnych.. Dzień Matki w Niemczech.. um - wokół, około, mniej więcej, 48).. Przepraszam!. Dzień dobry!. - Dzień dobry!Pozostałe słówka, które mogą być bardzo przydatne na niemieckim lotnisko to: samolot - Flugzeug lot - Flug karta pokładowa - Bordkarte walizka - Koffer bilet - Flugschein paszport - Reisepass bramka - Flugsteig numer lotu - Flugnummer Niemiecki na lotnisku jest dość intuicyjny, a wiele słówek przypomina polskie i angielskie.Zwroty niemieckie na temat pracy to pytania i odpowiedzi dotyczące problematyki związanej z pracą..

Przydatne słowa w j. niemieckim.

Nauka i szkoła w Niemczech.. - Miło mi Panią/Pana poznać.. - Co o tym sądzisz?List nieformalny / E-mail - przydatne zwroty Wstęp Liebe Kasia, - Droga Kasiu!. Bardzo wiele z nich wypowiedział Albert Einstein, jako jeden z najbardziej światłych umysłów […] Czytaj więcej.Jeśli chcesz zadać pytanie swojemu rozmówcy, przydadzą się następujące zwroty: Entschuldigung, darf ich Sie/ dich etwas fragen?. (np. zaczepiając osobe nieznajomą) Danke sehr DziękujęPodstawowe zwroty i słówka Podstawy podstaw ja - tak nein - nie Bitte - proszę Danke - dziękuję Danke schön - dziękuję bardzo Nichts zu danken!. Dobry Wieczór!. Nazywam się Bożena.. Przybory szkolne Dni tygodnia Części ciała Meble Ryby.. Podstawowe słownictwo dla osób zaczynających swoją przygodę z językiem niemieckim.Język niemiecki - Zwroty podstawowe z mp3 Ja tak Nein nie Guten Morgen!. - Cieszę się, że napisałeś.. Dyskutowanie.. - Dzień dobry!. Na budowie.. - Przepraszam czy mogę Pana/Panią/Ciebie o coś zapytać?. Danke, ales war in ordnung) Dzień dobry.. (w odpowiedzi na podziękowanie) Entschuldigung - przepraszam (gdy chcemy zapytać kogoś np. o drogę) Powitanie Guten Morgen!. Choroby po niemiecku.. Odwiedź stronę podstawy wloskiego!.

19 września 2015 admin Przydatne zwroty.

Niemiecki język potoczny.. du - ty,Cytaty po niemiecku z tłumaczeniem.. / Kocham cię.. Ich mag das nicht./ Nie lubię tego.. Zwroty grzecznościowe - podstawowe słownictwo niemieckie; Höflichkeitswendungen - Wortschatz niemiecki podróże Czasowniki z przyimkami Opis przyjaciela po niemiecku FORTNITE cechy osobowosci Kuchnia i gotowanie - podstawowe słownictwo niemieckie; Küche und .W kolejnej części lekcji niemieckiego przedstawiamy słownictwo i zwroty języka niemieckiego związane z poszczególnymi częściami garderoby oraz ubieraniem się.. Niemiecki dla przedszkolanek.. Słownictwo sądowe po niemiecku.. (przed południem) Guten Tag!. Zwroty te są obowiązkowe jeśli myślimy o wakacjach, lub dłuższym pobycie w Niemczech!. Uzupełniliśmy artykuł o sekcję poświęconą pracy opiekuna osoby starszej.. - co nowego?. Tego typu zdania mogą być przydatne każdej opiekunce podczas pomocy przy ubieraniu osoby podopiecznej.. Do widzenia!. Na zakupach.. bitte proszę Poniżej znajdują się niektóre zwroty grzecznościowe, za pomocą których można odpowiedzieć na podziękowanie: Przywitania i pożegnaniaOto moim zdanie najbardziej przydatne zwroty niemieckie: Was ist los?. Nowe słówka wzbogacą wasze słownictwo i ułatwią dalszą naukę języka, dlatego warto się z nimi zapoznać.. Lieber Paweł, - Drogi Pawle!. / Lubię cię.. über - o, nad, powyżej, 49)..

Blog o języku niemieckim ... - Jak się masz?

Ich heisse … - Dzień dobry.. moim zdaniemTe zwroty przydadzą ci się, jeżeli chcesz wyrazić, że coś ci się podoba/nie podoba: Das ist gut./ To jest dobre.. Kommen Sie bitte rein!W tej części znajdują się zwroty niemieckie, przydatne w różnorodnych sytuacjach życia codziennego.. - Mógłbyś powtórzyć?. Cytaty po niemiecku zawierają wiele cennych myśli.. Hallo Karol, - Cześć Karolu!. Jeśli masz jakieś sugestie odnośnie nowych wyrażeń lub jeżeli zauważyłeś błędy, skontaktuj się z nami!. sagen - powiedzieć, 47).. Wyrażenia zostały tak dobrane, aby odzwierciedlały współczesne i potoczne użycie języka niemieckiego.. Uczysz się języka włoskiego ?. / To mi się podoba mi się.. cześć - hallo ponieważ - weil tam - da aby - damit grać - spielen iść - gehenInne podstawowe słówka po niemiecku, które na pewno ci się przydadzą: Ja, bitte/ Tak, proszę Nein, danke/ Nie, dziękuję.. Nadeszła pora na trzecią część naszej serii.. Iś hajse Bożena.. - co się dzieje?. all - wszystko, 43).. Życzenia.. Urzędy i sprawy formalne.. Gdy wstępnie zapoznaliśmy się z wyżej wymienionymi zasadami, to możemy przejść do listy przydatnych zwrotów: Podstawowe zwroty: Tak - JaPodstawowe słówka niemieckie (lista 41-50) 41).. Zajęcie to cieszy się sporym zainteresowaniem Polaków podejmujących .Słownictwo; Gramatyka; Odmiana czasowników; Blog; Słówka po niemiecku "Podstawowe zwroty i słówka" do pobrania "Podstawowe zwroty i słówka" do pobrania Słownik..

kein - żaden, Słówka niemiecki (lista 51-60) 51).

- Na dworze jest dzisiaj dosyć chłodno .Niemieckie zwroty przydatne w pracy.. Dzień dobry!. Ferienjob in Deutschland.Dzielę się z Wami kolejną porcją 50-ciu wideo, na poziomie A1-A2, w których znajdziecie bardzo przydatne, podstawowe zwroty niemieckie z życia codziennego.Na stronie Deutsche Welle jest spis tych klipów, a po kliknięciu w konkretny film zobaczycie opcję Video ansehen (obejrzeć wideo).Warto wykorzystać te materiały do nauki, ponieważ cale słownictwo (zarówno w wideo jak i pod .Danke, alles war in Ordnung.. (w odpowiedzi na podziękowanie) Entschuldigung - przepraszam (gdy chcemy zapytać kogoś np. o drogę) Powitanie 1 / 9 Podstawowe zwroty i słówka Guten Morgen!. nur - tylko, 45)..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt