Zemsta sprawdzian szczegółowy

Pobierz

Skomentuj.. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu .Egzamin - Plac (262) Egzamin - Teoria (943) Inne (2951) Karta Rowerowa i Motorowerowa (4094) Ośrodki Egzaminacyjne (322) Prawo Jazdy - Pozostałe (5737) Sytuacje na Drodze (1296) Szkoły Jazdy (644) Prezenty i Święta (149260) .. 30 pytań i odpowiedzi do tekstu"zemsta" (naj plisss)Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. a) Piotr b) Władysław c) Adam d) Józef e) Janusz f) Mateusz 3) O co kłócili się Rejent i Cześnik?a) upodobnieniu postaci do rzeczywistych typów charakterologicznych.. Czyimi sługami są Dyndalski i Śmigalski?Test: Zemsta | Test z Lektury Zemsta Powiązane z testem z Zemsty Plany wydarzeń Ramowe i szczegółowe plany wydarzeń do lektury Zemsty Trudny test z Zemsty Czy odpowiesz prawidłowo na wszystkie pytania z lektury?. Niektóre pytania są naprawdę trudne, ale po rozwiązaniu testu znajdziesz prawidłowe odpowiedzi.. - Cześnik Raptusiewicz miał plany matrymonialne względem wdowy Podstoliny.. Plan wydarzeń "Zemsty".. Jak miał na imię stryj Klary?. W jakiej epoce powstało to dzieło?. Gdzie miała znajdować się trucizna, której obawiał się Papkin?. Czyje to powiedzenie: Mocium panie?. Sprawdziłam!a) rok milczenia, rok o wodzie i chlebie oraz krokodyl b) sześć dni milczenia, rok o chlebie i wodzie oraz tygrys c) pół roku milczenia, rok i sześć dni o chlebie i wodzie oraz krokodyl 15) "Zatem, zatem - skaleczeni, przez to chleba pozbawieni, z matką - żoną - czworgiem dzieci.".

Zemsta sprawdzian podsumowujący.

Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?. Przeczytaj dokładnie zadania i wykonaj polecenia.. Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta, .. Do jakiego rodzaju literackiego zaliczamy "Zemstę"?. Poziom trudności:.. Widget Rozpocznij test Podobne quizy Szkoła podstawowa Test z lektury "Zemsta"Zemsta - dokładne streszczenie.. Zemsta Streszczenie.. .Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. b) narrator wypowiada się w trzeciej osobie.. c) ukazaniu bohaterów z różnych warstw społecznych.. Atoperal najlepszy do suchej skóry dziecka?. Strona główna; Katalog, tagi;Test z lektury "Zemsta".. Jakie dzikie zwierzę Papkin miał ujarzmić na życzenie Klary?. Rozwiązanie.. Geneza "Zemsty".. Czas czytania: 1 minuta.. Obie są bogate.Już teraz dostępny do pobrania jest pomoc szkolna - sprawdzian_z_zemsty_kl_7_nowa_era w jednym z dostępnych formatów - PDF oraz DOC. Jakim charakterystycznym powiedzonkiem posługiwał się Cześnik?Język polski, Sprawdziany i testy.Inne.. Powód sporu.. Jaki to gatunek literacki?. odpowiedź: "Zemsta" to dramat (rodzaj literacki) i komedia (gatunek literacki).. Właściciele dwóch połów zamku to Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek.. Dorota 7 lat temu.. "Zemsta" Aleksandra Fredry - szczegółowe streszczenie.. Zemsta - pytania z lektury Lista pytań dotyczących lektury Zemsta.TEST Kto ile razy przekraczał mur, czyli co wiem o "Zemście" Aleksandra Fredry?.

Ile aktów ma zemsta?

b) skontrastowaniu bohaterów.. Zawiera wszystkie powyższe pytania.. Kto jest kim w "Zemście".. Rejent Milczek - charakterystyka szczegółowa.. Cześnik każe mu oswatać go z Podstoliną.. Jak nazywał się ukochany Klary?. Cześnik jest oburzony, gdyż jego sąsiad Rejent Milczek stawia mur graniczny między ich majątkami.Felieton Waligóry: Szkoła to zemsta sfrustrowanych dorosłych.. Przykładowa kartkówka z "Zemsty" z odpowiedziami Kto jest autorem "Zemsty"?. Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.. Gatunek: komedia.. Test składa się z 12 pytań.. Rozwiąż test!. Jest to komedia, ponieważ ma na celu bawienie odbiorcy.. Czyją własnością jest Artemiza?. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. Rozwiąż test Powiązane z testem z Zemsty Zemsta - test znajomości lektury Test znajomości lektury Zemsty.. Zwierza się stojącemu obok.. Tylko spojrzę, każda moja - kto to powiedział?. odpowiedź: Stryj Klary miał na imię Maciej (chodzi o Macieja Cześnika Raptusiewicza).. Wedle jakiej mody najchętniej ubierał się Papkin?. )Aleksander Fredro, "Zemsta" - test z lektury na poziomie trudnym.. a) Adam Mickiewicz b) Aleksander Fredro c) Ferenc Molnár d) Juliusz Słowacki e) Neron f) Autor nieznany 2) Jak naprawdę miał na imię Papkin?. Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.Uważna lektura "Zemsty" to znakomity sposób, by błysnąć na egzaminie, a także podczas pisania pracy klasowej..

"Zemsta" - sprawdzian ze znajmości lektury 1.

Całość na dodatek została podzielona na wymagane grupy, a na końcu materiału .Zemsta.. W skład tej pomocy edukacyjnej wchodzą materiały, które pomogą Ci zdać nauczyć się materiału z danego zakresu.. Przeszkadzała mu .Zemsta- komedia w czterech aktach: AKT I: Czesnik i Dyndalski rozmawiają o małżeństwie z Podstoliną.. Zemsta to dramat - jest przeznaczona do wystawienia na scenie.. Dyndalski i Śmigalski są sługami Cześnika.Test wiedzy z "Zemsty" Nikaszko 3 lata temu 162 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0 Udostępnij 2 Skomentuj 7 Super!. Test sprawdza znajomość treści lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry.. W "Zemście": a) narrator rzadko zaznacza swoją obecność.. Test ze znajomości lektury pt. " Zemsta" A. Fredry.. Imię i nazwisko: Liczba punktów: Klasa: Ocena: Przed Tobą jest test dotyczący komedii Aleksandra Fredry pt. "Zemsta".. 10008 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych .. Akt I. Cześnik zasiada do śniadania, jednocześnie przeglądając dokumenty dotyczące dochodów Podstoliny.. Kto śpiewa przy akompaniamencie angielskiej gitary piosenkę o kotku?. 5.0 / 5 (1 głos) Komentarze: Teele napisano 20.03.2013 21:01. zgłoś do usunięcia.Streszczenie szczegółowe Akt I Cześnik zasiada do śniadania, jednocześnie przeglądając dokumenty dotyczące dochodów Podstoliny..

... Download: zemsta testy z odpowiedziami.docx.

Są to pliki instalowane w urządzeniach końcowych osób korzystających z serwisu, w celu administrowania serwisem, poprawy jakości świadczonych usług w tym dostosowania treści serwisu do preferencji użytkownika, utrzymania sesji użytkownika oraz dla celów statystycznych i targetowania behawioralnego reklamy .Pobierz plik sprawdzian_z_lektury_zemsta_1_gimnazjum już teraz w jednym z następujących formatów - PDF, DOC.W skład tej pomocy edukacyjnej wchodzą materiały, które wspomogą Cię w nauce danego materiału.. Kto jako pierwszy wypowiada się w tym utworze?. Wacław Rejent Dyndalski Która z kobiet to Podstolina?. Sprawdź, czy dobrze znasz tę przewrotną komedię!. Ich też tak "przygotowano" do życia .. Na w-f będą zdawać egzamin z rzucania piłką lekarską, ale nie z utrzymania ciała w .. Rozmowa Papkina i Podstoliny, ta zgadza się wyjść za Cześnika.. Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.. 5 8 4 6 Czyja to charakterystyka?- Zamożny wdowiec, Ojciec Wacława, skromny małomówny, fałszywy, skompy.Zemsta - Test 1) Kto jest autorem "Zemsty"?. Cześnik charakterystyka szczegółowa.. Pytania do lektury Lista pytań do lektury Zemsta Aleksandra Fredry.Przykładowe pytania na sprawdzianie z "Zemsty": Jakim rodzajem i gatunkiem jest "Zemsta"?. Dzieło to powstało w epoce romantyzmu.. Ilość pytań: 32 Rozwiązywany: 655159 razy.. Zapraszamy!. c) brak jest narratora.Plik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 2012.. Została zachowana oryginalna pisownia autora.. Rozwiąż test ».. "Zemsta" - sterszczenie w pigułce.Serwis internetowy, z którego korzystasz, używa plików cookies.. Udostępnij.. Zastanawia się, czy wybrać młodą i płochą Klarę, nad którą sprawuje opiekę, czy dojrzałą i rozsądną wdowę, Podstolinę.. Kobieta, z którą chce się ożenić Cześnik.. Quiz, który przeglądasz jest częścią serii.. test dodany 11 lat temu przez DONIA1012.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Bezpłatne, interaktywne lekcje i testy oraz prezentacje w PowerPoint`cie --> www .Zemsta - test Odpowiedzi Autorem "Zemsty" jest Aleksander Fredro.. TOP Psychotesty Poczekalnia Sprawdź się Quizy wiedzy Quizy na czas Wybierania Gry w pary ZagadkiAleksander Fredro - Zemsta Lektura - Sprawdź swoją wiedzę
*Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów.. Kogo kochał Wacław?Poziom: trudny Sprawdź swoją znajomość książki i rozwiąż trudny test z lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. d) nadaniu bohaterom dziwacznych imion.. Zmierz się z naszym testem wiedzy i upewnij się, że znasz "Zemstę" naprawdę dobrze.. Postaw na dokładność i rzetelność informacji zamieszczonych na naszej stronie dzięki zweryfikowanym przez eksperta pomocom edukacyjnym!Zemsta - streszczenie, Aleksander Fredro - Zemsta - streszczenie, opracowanie.Streszczenie szczegółowe.. Pobierz.. Test składa się z 12 pytań.. Przybywa Papkin..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt