Dlaczego warto być tolerancyjnym

Pobierz

Moim.. poleca 85 %.powinniśmy być tolerancyjni ponieważ każdy człowiek jest inny.. Wszyscy kochają swoich partnerów.. Jeżeli nie tolerujemy danego zachowania, a pod względem prawnym jest ono dozwolone, nie powinniśmy, w żaden sposób działać na szkodę ludzi.Dlaczego warto być tolerancyjnym?. Każdy człowiek jest inny, nikt nie jest doskonały, każdy ma jakieś wady.Tolerancja to uznawanie prawa innych do posiadania własnego zdania.. Możesz powiedzieć, że tolerujesz np. muzykę, której nie lubisz, jeśli nie przeszkadza ci, że twoi koledzy jej słuchają i nie krytykujesz ich fascynacji danymi utworami.Wg encyklopedii PWN "tolerancja jest świadomą zgodą na wyznawanie i głoszenie przez innych ludzi poglądów, z którymi nie zgadzamy się i na wybór przez nich sposobu życia, którego nie aprobujemy, ale który przez nich uważany jest za właściwy.". Uczniowie zapisują na brystolu pięć punktów "Regulaminu dla wielokulturowej Polski".. Warto być tolerancyjnym ponieważ można zyskać dużo znajomych mło jest poznać człowieka z innego kraju z inną kulturą dzięki tolerancji możemy poznawać świat i bardziej go mzrozumnieć ;)Tolerancja jest pewną świadomą decyzją, może mieć różne pobudki, niekiedy ludzie są tolerancyjni, ponieważ boją się oskarżeń ze strony społeczeństwa.. POLECAM !. a poza tym jeżeli my będziemy tolerancyjni wobec innych to oni będą tolerancyjni wobec nas.Oto powód, dla którego powinieneś być bardziej tolerancyjny..

Szczerze nie mam pojęcia dlaczego warto być tolerancyjnym.

Dni od 16 - 20 listopada w grupach IV i V były wyjątkowe, ponieważ łączyły w sobie kilka ważnych dat.. Jesteś osobą dość lubianą, ale nie z powodu niezależności lub posiadanego autorytetu, lecz z powodu podporządkowania grupie.. cudowny quiz !. Myślę, że 99,9 proc. Polaków uważa się za tolerancyjnych, a nawet za bardziej tolerancyjnych niż przeciętna osoba.. lub Warto być tolerancyjnym, ponieważ ma się większe zaufanie w śród ludzi.Tolerancja, we współczesnym rozumieniu, to szacunek dla wolności innych ludzi, ich sposobów myślenia, działania i sposobu życia.. Bo wtedy czuje się najlepiej, pracuje najlepiej, zdrowieje, ufa, tworzy, uczy się, otwiera się i rozwija.Konspekt "Inni to także my" - Warto być tolerancyjnym człowiekiem.. Jesteś osoba dość lubiana, ale nie z powodu niezależności lub posiadanego autorytetu, lecz z powodu podporządkowania grupie.Człowiek tolerancyjny - jest wyrozumiały dla cudzych poglądów, upodobań, wierzeń, rozumie je i szanuje, zachowując swoją indywidualność: w swoich decyzjach i działaniach uwzględnia i szanuje prawa drugiej osoby..

Warto być tolerancyjnym, ponieważ byłoby na świecie łatwiej żyć.

Jeśli masz problemy z okazywaniem tolerancji - przeczytaj.Co ciekawe członkowie obu grup uważają się za osoby tolerancyjne.. Następnie grupy po kolei prezentują swoje prace na tablicy i czytają spisane punkty.Jest jedna skuteczna metoda nauczenia kogoś tolerancji.. Wiemy już czym jest tolerancja.. Nie ze względu na seks, a za to jak na Ciebie patrzy, za to, że Cię wspiera, za to, że gdy inni mają Cię gdzieś, jemu/jej zależy na Tobie.. To akceptacja inności bez szkody dla siebie; to kompromis, ale nie uległość i podatność na obce wpływy; to aktywne wyrażanie swoje zdania a nie bierne przyjmowanie cudzych poglądów.niektórych kwestiach bywasz tolerancyjny/a), ale rzadko jest to efekt twoich własnych przemyśleń, bardziej presji środowiska.. Tolerancja to nie pobłażliwość i zbytnia, przesadna wyrozumiałość.. wszyscy mają własne poglądy i upodobania.. Wokół nas "miesza się" wiele kultur, narodowości, ras.. Na przykładzie historii widzimy, że epoka krwawych wojen religijnych w Europie zakończyła się pokojem westfalskim w 1648r., co pokazuje, że tolerancja objęła wówczas strefę religijności.dlaczego warto być tolerancyjnym..

Warto, abyś sięJednak z drugiej strony nie można być tolerancyjnym wobec wszystkiego.

Żyjemy w czasach, w których często wraca pytanie o to, czy warto być tolerancyjnym, wydaje się, że odpowiedź może być tylko jedna oczywiście, że tak.. Niby prosta definicja, a jednak jak wiele znaczy.. Pocieszeniem może być jedynie fakt, że teraz, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej, mamy się od kogo uczyć poszanowania tego, co nie jest zgodne z naszymi poglądami.W niektórych kwestiach bywasz tolerancyjny(-a), ale rzadko jest to efekt twoich własnych przemyśleń, bardziej presji środowiska.. Wyobraź sobie, że jesteś homoseksualny.. !Tolerancja jest poszanowaniem dla czyichś zachowań, wartości lub upodobań, pomimo że są one niezgodne z twoimi własnymi.. Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. Cele lekcji: • Uczeń zdobywa wiedzę na temat: -postawy tolerancji -potrzeby bycia tolerancyjnym - obszarów jakie obejmuje tolerancja • Uczeń rozumie: -pojęcia: tolerancja, nietolerancja, stereotyp, .Co to znaczy być tolerancyjnym Podobne tematy.. Jest poszanowaniem cudzych uczuć, poglądów, upodobań, wierzeń, obyczajów i postępowania, choćby były całkowicie odmienne od własnych, albo zupełnie z nimi sprzeczne..

W psychologii nazywamy to efektem "better than average" ("lepszy niż przeciętny").Dlaczego warto być tolerancyjnym ?

Według słownika języka polskiego PWN tolerancja oznacza poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych.. Często się boisz, że nie masz racji.. Przemyśl jeszcze raz swoje poglądy, spójrz wgłąb swojego serca i zastanów się, co naprawdę oznacza człowieczeństwo.. Od jakiegoś czasu mnie to zastanawia i naprawdę dziwie się ludziom dlaczego tak bardzo upierają się przy tym, że są tolerancyjni dla innych, mniejszości itp.Dlaczego warto by tolerancyjnym?. Otóż 16 listopad to Międzynarodowy Dzień Tolerancji, 20 listopad to Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, a 21 listopad to Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.Tolerancja (od łac. tolerare = znosić, wytrzymywać) oznaczająca cierpliwość i wyrozumiałość dla odmienności jest jedną z najważniejszych cnót obywatelskich i podstawą ładu społecznego.. To najczęściej z braku tolerancji na świecie rozpoczynane są wojny, wybuchają konflikty, bójki, giną niewinni ludzie.. Chce współpracować, dogadywać się, lubić i być lubianym.. Bez tolerancji bardzo trudno byłoby ludziom żyć koło siebie i normalnie funkcjonować.. A jak wyglądał świat bez niej?Filozof Karl Popper pisał: "Jestem zdecydowanie za tolerancją, lecz przeciw tolerowaniu nietolerancji, przemocy, okrucieństwa".. Wiem, że nie jest to łatwe, ale postaraj się.. Młodzież analizuje przytoczone definicje i wspólnie z nauczycielem ustala związki istniejące między pojęciami.Tolerancja to bardzo pożądana cecha we współczesnych czasach.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Myślę, iż upłynie jeszcze sporo czasu zanim z całą pewnością będziemy mogli powiedzieć, że jednak jesteśmy tolerancyjni.. poleca79% Wiedza o społeczeństwie .. Każdy powinien szanować drugiego człowieka bez względu na to, jaki jest.. nikt nie jest doskonały.. każdy ma jakieś wady.. Czym dla .ŚWIATOWE DNI TOLERANCJI, ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt