Przeczytaj i zapisz wyrazy

Pobierz

Przeczytaj nazwy państw.. Ułóż sylaby w odpowiedniej kolejności, tak by powstały wyrazy.. Piszemy ó, gdy wymienia się na o, a lub e. Znajdź słowo.. Dodaj do Moich książek.. Ułożysz wyrazy z rozsypanki literowej.. - Przeczytaj tekst i znajdź pięć błędnie zapisanych wyrazów.. Zapisz je wielką bądź małą literą.. korzeń, skrzat, wierzba, morze, rowerzysta, aktorzy, brzeg, lekarz .Zapisz je.. Trzy wyrazy zostały podane dodatkowo i nie pasują do żadnej luki.. W każdej wyprawy przywozi interesujące i bardzo mi zdjęcia, które później powoli i starannie układa w albumie Tabela: Rzeczowniki: Czasowniki: Przymiotniki: Przysłówki: Prosze o pomoc mam to na jutro.Przeczytaj głośno i wyraźnie podane niżej zdania.wypisz wyrazy, w których może dojść do uproszczeń grup spółgłoskowych.. Napisz, gdzie i kiedy odbyło się spotkanie z Mikołajem.. a) W roku tysiąc siedemset dziewięćdziesiątym czwartym wybuchło powstanie kościuszkowskie.. mróz, mroźny, mrozić, zamrozić, śnieg, odmrozić , śnieżynka , śniegowy , śnieżka a) ha Przeczytaj tekst.. Przeczytaj wersję flipbooka Sprawdziany klasa 1.. Przepisz starannie grupy liter.. Nie przejmuj się jeśli nie uda ci się uzupełnić wszystkich wyrazów.. Wpisujemy wyrazy w odpowiednie miejsca:chłopcy (ci) kulturalni, uczynni, pomocni, dobrzydziewczynki Odpowiedź na zadanie z Szkolni przyjaciele 3.. Następnie określ rodzaj każdego upodobnienia i wpisz poszczególne słowa w odpowiednie rubryki tabeli..

Przeczytaj uważnie wyrazy.

Przeczytaj głośno wyrazy i dopasuj je do odpowiedniej pory roku.. Połącz je z odpowiednimi wyrazami.. Dokończ szlaczek.. >W maks. 3 słowach napisz, kim jesteś, np. demograf, profesor, polityk " - - kopnąłem ich w Dee - skutecznie : D : :::::Szczerze - szkoda na to czasu =======echo24 116 @Józuś Szanowny Panie Józefie!. Przeczytaj tekst Wpisz do tabeli wybrane wyrazy.. Wpisz odpowiedni wyraz obok numeru luki.Przeczytaj tekst i napisz wypowiedź Fineusa, który żegna Jazona i ostrzega go przed przeciwnościami.. Podkreśl wszystkie samogłoski w niżej napisanych wyrazach.. W wolnym czasie czyta reportaże oraz poznaje czeską kulturę.Przeczytaj sylaby i ułóż z nich wyraz.. Nauczycielka języka polskiego z czteroletnim doświadczeniem.. b) Janek przywiózł z wakacji sześćdziesiąt pięć muszelek.. RZECZOWNIKI: mianownik, liczba mnoga, rodzaj męski: biernik, liczba pojedyncza, rodzaj żeński: .. • Uzupełnij zdania właściwymi wyrazami.. Zamień je na zdanie pytające i napisz.. Ułóż wyrazy w odpowiedniej kolejności i zapisz zdania w zeszycie.Wpisz ha, he, hi, ho, hu w odpowiednie miejsca i odczytaj wyrazy.. Dalej próbuj samodzielnie.. Ćwiczenie-kliknij tutajWyrazy z ó wymiennym na o, a, e 1.. Połącz je w pary, w których znajdują się te same dwuznaki.. Spośród wyrazów podanych w ramce wybierz właściwe, poprawne pod względem gramatycznym i leksykalnym uzupełnienie luk (1-3)..

Przeczytaj wyrazy.

Następnie napisz reportaż ze spotkania z Mikołajem.. Napisz je i przeczytaj.Przeczytaj wyrazy i utwórz z nich dwie grupy.Zapisz je w dwóch kolumnach.. Napisz poprawne formy tych wyrazów.. A, Ą, E, Ę, I, O, Ó, U, YPrzeczytaj tekst Spośród wyrazów podanych w ramce wybierz te które poprawnie uzupełniają luki (1-3) wpisz odpowiednią literę (A-F) obok numeru każdej luki Uwaga Trzy wyrazy zostały podane dodatkowo i nie pasują do żadnej lukiPoćwiczysz czytanie wyrazów.. Jaki inny wyraz znajduje się jeszcze w dymku?. Ułóż zdania zmieniając kolejność wyrazów.. Podkreśl wielkie litery w zdaniach i wyjaśnij, dlaczego zostały użyte.. 2017-04-19 17:07:20Zadanie z angielskiego, przeczytaj tekst i znajdź pięć błędnie zapisanych wyrazów.. Zapisz go w okienku.Przeczytaj je uważnie i zwróć uwagę, jakie treści zawierają.. Napisz litery P, p palcem po śladach, a potem pokoloruj je na niebiesko.. List pisze, adresuje i wysyła .. Maciek przeczytał list adresowany do Olkaw 4 p. Wymień osoby, które brały udział w tym spotkaniu.. Przeczytaj te litery.. Zapisz go.. Sylwia.. mulec, likopter, popotam, tel, lajnoga, rcerz, rbata, storia, nor, fiec, ngar, rb, giena, kej, ta, ft, łm, ena, łd, ba 3.Agnieszka Łuczak, Ewa Prylińska , Kamila Krzemieniowska-Kleban.. Darek i Krzyś robią zwierzątka z darów jesieni.. Zapisz wyrazy, które wylosujesz w zeszycie od polskiego..

Znajdź ukryte wyrazy.

Rozwiąż zagadki.. Jestem Patryk.. Napisz poprawne formy tych wyrazów.. Jeśli Pan pozwoli będę cytował ten Pański komentarz, jako modelowy przykład mentalności i środków wyrazu .Uporządkuj litery od największej do najmniejszej i zapisz powstały wyraz.. Pokoloruj tym samym kolorem wyrazy, które kojarzą ci się z obowiązkami dyżurnego.. Postępuj według wzoru.. Podkreśl ó, które wymienia się na a lub e.. Możesz próbować później.. Podkreśl tylko te, które znajdują się w Europie.. To jest prawidłowe rozwiązanie.. .Przeczytaj jeszcze raz uważnie wszystkie podane wyżej wyrazy i wypisz tylko te, w których są trzy samogłoski.. Wstaw na końcu zdania odpowiedni znak.. Użyj do tego kredek w 9 kolorach, aby każda samogłoska miała swój kolor.. Sprawdź w słowniku pisownię trudniejszych .Napisz te odpowiedzi.. 8 12 13 E la Ol wann 1 1 U s 2 Rozwiąż rebusy.. c) Wuj Ani jest pierwszorzędnym rzemieślnikiem, więc wszyscy bardzo go cenią.11 Przeczytaj trzy wyrazy z literą d i napisz je w liniach po śladzie.. Pobierz wszystkie strony 1-50 w FlipHTML5.Przeczytaj kolejne linijki tekstu, dzielą wyrazy na sylaby.Oblicz ilczbę sylba w każdym wersie i zapisz ją.. W nawiasach podano, ile przykładów powinno znaleźć się w każdej kolumnie..

Uzupełnij brakujące wyrazy.

Jak się domyślasz powstanie słowo mama.. Poćwicz ze mną pisanie liter P, p.Sprawdziany klasa 1 został opublikowany przez Małgorzata Niksa-Krukowska w dniu 2020-10-10.. Dokończ rysować dzbanki.. 3 Połącz sylabę z odpowiednim rysunkiem.. Przeczytaj tekst i skreśl niewłaściwe wyrazy .. Wypisz te grupy.. t.t.. w.d.. m.d. k.t.. Zastosuj co najmniej 5 z podanych wyrazów .. Powtórz go głośno pamiętając o poprawnej artykulacji głoski *ś+.. Znajdź je w diagramie i wykreśl.Przeczytaj uważnie list.. Tekst: obieżyświat chętnie podróżuję.. znajdź dzwonek siedzę łabędź dżem doniczka czekam koszyk jeżdżę .Przeczytaj i napisz samodzielnie wyrazy.. 1 p. Radom, 25.04.2014 r. Drogi Olku!O MNIE Józuś.. Kryteria sukcesu: 1.. Ćwiczenie-kliknij tutaj.. W tych wyrazach brakuje samogłosek.. Napisz litery, które ukryły się na obrazku.. Wpisz je tak, aby powstały znane ci wyrazy.. Wyrazy : nie/ przyjemność , nie/gościnność, nie/ łaska, nie/chęć, nie/bezpieczeństwo, nie/pogoda, nie/przyjaciel, nie/nadzwyczajne, nie/pewny, nie/bywały, nie/dobry, nie/zwykły,Wyrazy podane w ramce zapisz przy właściwych opisach.. Darek wziął do ręki szpikulec, którym .. Zapisz podane wyrazy w ramce we właściwej kolejności alfabetycznej.. Karty ćwiczeń cz. 4Przeczytaj uważnie tekst i odpowiedz na pytania poniżej.. 2.Zapisz wyrazy w brudnopisie lub na kartce i ułóż z nimi zdania .. 2 He's going to change his job because it's b .Przeczytaj tekst i zaznacz wyrazy, których wymowa różni się od pisowni.. Przykład: m.m.. Nauczyciel.. Odwiedza ciekawe miejsca i ostrożnie obserwuje dzikie zwierzęta.. ro nie ma lak , ko oł, ma, ródło, ewię oro przechodzić rozchodzić pochodzić zachodzić listopad w pada deszcz obchodzić często ś si ś si ź zi ć ci ź zi dź dzi ć ci .. 1.Przeciągnij litery w odpowiednie miejsce,aby odszyfrować wyraz..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt