Matzoo mnożenie ułamków dziesiętnych przez liczby naturalne

Pobierz

Następnie kolejny wynik podzielono przez 1000 (otrzymano liczbę 345,67) i jeszcze wynik tego dzielenia podzielono przez 10 (otrzymano liczbę 34,567).. Przykład: Źródło: Podręcznik do matematyki kl. V, str.167, GWOOdejmowanie ułamków dziesiętnych (trudne) Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych - puzzle Mnożenie ułamków dziesiętnych Dzielenie ułamków dziesiętnych.. Dowiem się m.in. jak dzielić liczby dziesiętne przez liczby naturalne, jak mnożyć ułamki dziesiętne przez 10, 100 i 1000.. Obejrzyj film na kanale "NicTrudnego.edu.pl".. 1) Otwórz podręcznik na str. 160 i przeanalizuj przykłady ze spinaczem.. Czas pracy: 1 godzina lekcyjna.. (Matzoo.pl) Typ materiału: Ćwiczenie interaktywne.. Dlatego w wyniku wstawiamy przecinek tak, aby również mieć po przecinku .Temat: 3 str. 160, sprawdź swoje odpowiedzi z odpowiedziami w .cwiczenia interaktywne z kontekstem realistycznym na dzielenie liczb dziesietnych przez liczby naturalne .. Epodreczniki PO KL. .. Mnozenie ulamkow dziesietnych 3,2 8 = 25,6 Jedna cyfra po przecinku 2,53 1,4 = 3,542 1 cyfra 2 cyfry 3 cyfry 2,53 ,4 1 01 2 + 2 5 3 3,5 4 2.. Startseite; Funktionen;a(z) 10000+ eredmények "mnożenie ułamków dziesiętnych przez liczby naturalne" Mnożenie ułamków dziesiętnych przez 10,100,1000 Szerencsekerék szerző: IrodziewiczTemat: Mnożenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000 ..

Mnożenie ułamków dziesiętnych przez liczby naturalne.

Temat 20.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaNa tej lekcji dowiesz się jak mnożymy ułamki przez liczby naturalne.. Działania na ułamkach dziesiętnych .. Następnie wykonujemy dzielenie.". Mnożenie ułamków dziesiętnych przez liczby naturalne.. Obejrzyj film, z którego dowiesz się jak mnożymy ułamki dziesiętne przez liczby naturalne.. Wykonaj mnożenie: Zauważ, że w obu liczbach, które mnożymy po przecinku znajduje się w sumie trzy cyfry (liczba nie ma żadnej cyfry po przecinku).. f ) mnoży ułamki dziesiętne przez liczby naturalne, g) dzieli ułamki dziesiętne przez liczby jednocyfrowe.. Sprawdziany: Ułamki dziesiętne (podstawy) (8 zadań) Działania na ułamkach dziesiętnych (8 zadań) Ułamki dziesiętne (14 zadań) Tematy: Ułamki dziesiętne Zamiana jednostekDla ułatwienia obliczeń możemy wcześniej podzielić liczbę naturalną i mianownik ułamka przez ich wspólny dzielnik.. tak aby dzielnik stał się liczbą naturalną.. To jest aktualnie zaznaczony element.. - Dzielenie ułamków zwykłych przez liczby naturalneTą samą zasadą kierujemy się mnożąc przez siebie ułamek dziesiętny i liczbę naturalną Spójrz: Przykład 3. oraz przez 10, 100, 1000, h) zaokrągla ułamek dziesiętny do danego miejsca..

Zobacz, jak mnożyć ułamki dziesiętne przez liczby naturalne.

Rozwinięcia dziesiętne ułamków zwykłych, Liczby naturalne i ułamki - SPRAWDZIAN, Proste, odcinki, okręgi, koła - PRAWDA FAŁSZ .Dodawanie ułamków dziesiętnych; Odejmowanie ułamków dziesiętnych 2; Mnożenie liczb mieszanych; Dzielenie liczb mieszanych; Mnożenie i dzielenie liczb przez 10, 100 i 1000; Dodaj liczbę dziesiętną do mieszanej; Podzielność liczb przez 2, 3, 5 i 10 ; Zbuduj liczbę podzielną; Rozwinięcia dziesiętne ułamków zwykłychc) zaznacza i odczytuje ułamki dziesiętne na osi liczbowej, d) porównuje ułamki dziesiętne, np. ułamki 0,3 i 0,27, e) dodaje i odejmuje ułamki dziesiętne, f ) mnoży ułamki dziesiętne przez liczby naturalne, g) dzieli ułamki dziesiętne przez liczby jednocyfrowe oraz przez 10, 100, 1000, h) zaokrągla ułamek dziesiętny do danego miejscaW tym kanale znajdziesz pełny wykład - 100% lekcji - z Matematyki dla Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.. Przećwiczę dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych.Mnożenie ułamków dziesiętnych przez 10,100,1000 - Dzielenie ułamków dziesiętnych przez liczby naturalne.. Przyjrzyj sie kolejnym dzia{aniom, które zapisano poniŽej.. RImA1DE4KykeM 1 Przykład: 8 razy siedem dwunastych (po skróceniu liczby 8 w liczniku z liczbą 12 w mianowniku przez 4) równa się czternaście trzecich równa się cztery całe i dwie trzecie.Feb 22, 2021Mnożenie ułamków dziesiętnych przez liczby naturalne..

Mnożenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100 i 1000.

"Gdy obliczamy iloraz dwóch ułamków dziesiętnych musimy najpierw pomnożyć dzielną i dzielnik przez 10 lub 100 lub 1000 itd.. Mnozenie i dzielenie Mnozymy ulamki zwykle przez liczby naturalne Obliczanie ulamka danej liczby .. zamiana ulamkow zwyklych na dziesietne (14) .. Mnozenie ulamkow dziesietnych przez liczby, Dzielenie ulamkow dziesietnych przez liczbe, Dodawanie ulamkow.MnoŽac ulamek dziesietny przez liczbe naturalna, wykonujemy dziania tak jak na liczbach naturalnych, a w wyniku oddzielamy przecinkiem tyle cyfr (liczqc od prawej strony), ile cyfr bylo po przecinku w uhmku dzie- sietnym.. *Wykonaj ustnie z podręcznika zad.. Sprawdź swoją wiedzę: Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100 i 1000.. Powodzenia:) Tomasz D. GwiazdaDowiesz się z niej jak podzielić lub pomnożyć liczbę dziesiętną przez liczbę naturalną.. W wyniku tych działań w porównaniu z początkową liczbą przecinek przesunął się o jedno miejsce w lewo.Teraz nauczysz się dzielić ułamek dziesiętny przez ułamek dziesiętny.. Poznasz szybki sposób mnożenia i dzielenia liczb dziesiętnych przez 10, 100 i 1000.. Zauważ, że działania można wykonywać w pamięci albo sposobem pisemnym..

Dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100 i 1000.

Rozwiążę zadania utrwalające zdobytą wiedzę.. Przebieg lekcji: 1.. Pozostało do wakacji: .. Zamiana ułamków dziesiętnych na zwykłe, Mnożenie ułamków dziesiętnych przez liczbę, Dzielenie ułamków dziesiętnych przez liczbę, Dodawanie ułamków .. Następna lekcja.dodawanie ułamków, mnożenie ułamków, ułamki zwykłe, dzielenie ułamków, odejmowanie ułamków, dodawanie i odejmowanie ułamków, dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach, porównywanie ułamków, skracanie ułamków, dzielenie ułamków zwykłych, ułamki dziesiętne, zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne, mnożenie ułamków zwykłych, dodawanie i odejmowanie .sprawdzian mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych klasa 5.pdf (21 KB) Pobierz.. Dziania moŽna wykonaé w pamieci albo sposobem pisemnym.. Typ materiału: Materiał multimedialnyLiczbę 345,67 pomnożono przez 10 (otrzymano liczbę 3456,7), a potem wynik jeszcze pomnożono przez 100 (otrzymano 345670).. Po filmie zapraszamy do ćwiczeń na MATMAG.pl Graj, zdobywaj punkty i porównuj swoje wyniki z innymi.f ) mnoży ułamki dziesiętne przez liczby naturalne, g) dzieli ułamki dziesiętne przez liczby jednocyfrowe oraz przez 10, 100, 1000, h) zaokrągla ułamek dziesiętny do danego miejsca po przecinku, i) wykorzystuje kalkulator w obliczeniach.Temat 46.. Temat: Dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10, 100, 1000 .. Zapisz notatkę do zeszytu: Obejrzyj film:Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych przez 10,100 i 1000.. Nauczysz się, jak.Mnożenie ułamków dziesiętnych przez 10,100,1000 - Dzielenie ułamków dziesiętnych przez liczby naturalne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt