Nie z czasownikami karty pracy

Pobierz

Nie z czasownikami Nie z rzeczownikami Nie z przymiotnikami Nie z przysłówkami Wyrazy: nieuwagę, nie zabieraj, niedługo, niejadkiem, niedaleko, nieapetyczny, nieciekawy, nie pamiętam, nie gram, niepewność, niedobry, niedrogo.KARTA PRACY DLA KLASY 4A Części mowy: rzeczownik, przymiotnik, czasownik, przysłówek 1.. Z podanego tekstu wypisz czasowników i określ ich formę gramatyczną.. Gdybyś nie miał/nie miała możliwości wydrukować karty, zapisz ćwiczenia i ich rozwiązania odręcznie w zeszycie przedmiotowym.. (czas przyszły) Jak widzisz, w tych przypadkach słowo "nie" oznacza zaprzeczenie danej czynności.nie na długo, nie przed tobą, nie dla was, nie najmądrzej, nie najzręczniejszy, nie dłuższa Karta pracy ucznia Pisownia nie z różnymi częściami mowyĆwiczenie 2.. Wyszedłem wreszcie na miasto.. Pomoc w wersji PDF do samodzielnego wydruku.. Określ osobę, liczbę i czas podanych czasowników.. Umie 3. umieją ĆWICZENIA UTRWALAJĄCE Wykonaj zadania 2-5 z zeszytu ćwiczeń ze stron 26 -27.Jeśli możesz, wydrukuj kartę, rozwiąż ćwiczenia, a kartę wklej do zeszytu.. Razem czy osobno - powtarzamy Pogrupuj wyrazy z Mikołąjem Niezdecydowane nie Karty do gry z nie H - Ch - karta pracyPisownia cząstki -by z czasownikami Sortowanie według grup.. Następnie wypisz tylko rzeczowniki w liczbie mnogiej i określ ich przypadek i rodzaj..

"nie" z czasownikami Prawda czy fałsz.

Tym razem mamy dla Was kartę pracy do nauki czasowników i rzeczowników - do przerobienia w klasie 2 :) Te zadania na pewno przydadzą się na zajęcia z polskiego!. Klasa 2 Polski.. Klasa: 2,3 Opis: ćwiczymy pisownię "nie" z czasownikami.. Uzupełnij wyrazy odpowiednią spółgłoską miękką, a następnie wpisz wyrazy w właściwe miejsca w tabeli: (ć lub ci) odle.ały, .wierkają, słycha., (ś lub si) li.cie, .piewają, wrze.eń, le.e, (ń lub ni) dzie., jesie., .ebo, sło.ce, (dź lub dzi) żołą.. ZmiękczeniaPo sprawdzeniu zgodności zapisu z poleceniem rozdajemy uczniom karty pracy.. Pada deszcz, ale Asia i Ala miło spędzają czas.. Pisownia NIE z różnymi częściami mowy - kl. 4 Sortowanie według grup.. Klasa 4 Polski.. Sumerowie używali do pisania ostro zakończonej trzciny.. Karta pracy nr 3 Przedmiot: język polski Klasa: VI Data: 18 marca 2020 r. Temat: Sprawdź, ile potrafisz!KARTA PRACY NR 22 IMIĘ: …………………….. Porozcinaj paski z zapisanymi fragmentami listu.. Pobierz.. (czas teraźniejszy) Nie będę pisał książki.. (czas przeszły) Nie uczę się języka francuskiego.. Zwróć szczególną uwagę na odmianę dwóch ostatnich.. MATERIAŁY DO POBRANIA Labirynt wyrazowy Karty pracy - przeczenie NIE Przeczenie "nie" Pisownia wyrazów z "nie" Pisownia wyrazów z "nie" - sortowanie Szyfrowanka Pisownia wyrazów z "nie" z czasownikiem Który zapis poprawny?.

Etykiety: Czasownik, Język Polski, Karty pracy.

Trochę byłem ciekawy, jacy będą nowi koledzy i koleżanki, ale .Karty z czasownikami PDF do samodzielnego druku Czasowniki, wspaniale ilustrowane karty dostępne w wersji PDF.. Wybierz jeden, dowolny czasownik z ćw.. Ciała Egipcjan były balsamowane w celu uchronienia .Pisownia "nie" z różnymi częściami mowy Cele lekcji: - będziesz wiedział, jak zapisujemy partykułę NIE liczebnikami, czasownikami, rzeczownikami i przymiotnikami.. Przejrzyjcie koniecznie nasze pozostałe karty pracy - wszędzie znajdziecie pliki pdf do pobrania oraz druku.Tematyczne karty pracy dla dzieci w języku ukraińskim - są bardzo zróżnicowane, można je podzielić na kategorie wiekowe i tematyczne.. 2 i ułóż z nim zdanie.. Zaznacz kolorem niebieskim zdania, w których występują czasowniki w stronie czynnej.. Znajduje się wśród nich ponad 8 tysięcy zadań między innymi z matematyki, geografii i języka angielskiego.. Przeczytaj uważnie teksty na wyciętych .Z kartami można pracować na 4 sposoby: czytanie zdań obrazkowo-wyrazowych, opisywanie obrazków z podpowiedzią w formie wizualnej, samodzielne układanie zdań obrazkowo-wyrazowych i samodzielne opisywanie obrazków.. 0,6 MB.Co do zasady "nie" z czasownikami piszemy oddzielnie, niezależnie od tego w jakim czasie jest opisywana dana czynność..

Karta pracy 6 - Unia Europejska.

UMIEĆ Liczba pojedyncza Liczba mnoga 1. umiem 1. umiemy 2. umiesz 2. umiecie 3.. Klasa 4 Polski .Karta pracy 5 - NIE z czasownikami.. Napisz te czasowniki z przeczeniem nie 3. piszemy NIE z czasownikami Porządkowanie.Karta pracy 63/7 (poz. 2) - NIE z przymiotnikami i czasownikami Karta pracy 41/1 (poz. 3) - NIE z przymiotnikami i czasownikami tematyka grudniowo-świąteczna Karta pracy 68/6 (poz. 3) - NIE z czasownikami zasady bezpieczeństwa (czego nie robimy) Karta pracy 73/7 (poz. 3) - NIE z czasownikami i przymiotnikami WalentynkiPlik NIE z czasownikami przymiotnikami przysłówkami.doc na koncie użytkownika araika • folder ortografia i gramatyka • Data dodania: 23 lut 2012 .. araika / Karty pracy / ortografia i gramatyka / NIE z czasownikami, przymiotnikami, przysłówkami.doc Download: NIE z czasownikami, przymiotnikami, przysłówkami.doc.. - wyjątek stanowią przeciwieństwa, np. nie kierowca, lecz pieszy .. Te karty pracy będą przydatne dla nauczycieli, psychologów, terapeutów.Pamiętasz z wcześniejszej nauki ortografii, że: - "nie" z czasownikami piszemy oddzielnie, np. nie idę, nie chce.. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest.. Pisownia łączna partykuły "nie"Z PODANYCH WYRAZÓW WYBIERZ I PODKREŚL TE, KTÓRE SĄ CZASOWNIKAMI: Zamiata, noga, ogląda, czesze, zwierzęta, zjada, Wojtek, wisi..

Np.: Nie odrobiłem pracy domowej.

Nacobezu - wymień zasady pisowni łącznej i rozdzielnej pisowni z partykułą " nie",Przeczenie - nie- • Ćwiczenia umiejętności ortograficznych • pliki użytkownika jollen przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • CCI20091230 00025.JPG, CCI20091230 00020.JPG Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Karta pracy ucznia Pisownia nie z różnymi częściami mowy imię i nazwisko Zadanie I Przepisz podane niżej wyrazy i dopisz odpowiadające im znaczeniem .Pisownia "nie" z czasownikiem, rzeczownikiem, przymiotnikiem i przysłówkiem - "Nie" z rzeczownikiem, przymiotnikiem i czasownikiem.. PRZECZYTAJ TEKST I PODKREŚL W NIM CZASOWNIKI: Wieczorem dojechałem do Pruszkowa.. Zadanie polega na tym, by za pomocą strzałek dojść do odpowiedniego czasownika i określić jego formy (osobę, liczbę, rodzaj, czas, tryb).następujące czasowniki: BYĆ, MYŚLEĆ, CZUĆ, UMIEĆ, ROZUMIEĆ.. - wyjątki: czasowniki utworzone od rzeczowników z "nie", np. niepokoić (od: niepokój) - "nie" z rzeczownikami piszemy łącznie, np. niedopałek, niepogoda.. Pisownia "nie" z czasownikami i przymiotnikami Brakujące słowo.. Dalej pociąg nie jedzie.. Odmieniaj tak, jakby czynność działa się w tym momencie.. że, aż, ponieważ, oraz, albo1.Wyrazy ze słowem nie wpisz do odpowiedniej rubryki.. wg Oliwiabernaciak1.. Karty można wykorzystać do pracy z dziećmi, wprowadzając kolejno od najprostszych czynności np. leży, je, śpi, siedzi, do trudniejszych typu, jedzie samochodem, myje naczynia.. Sprawdź, czy podmioty w tych zdaniach są wykonawcami czynności.. UZUPEŁNIJ ZDANIA CZASOWNIKAMI:2.. Pisownia wyrazów z ,,nie" Sortowanie według grup.. Karta pracy 8 - Czytanie ze .CZASOWNIK - KARTY PRACY - grudnia 28, 2017.. Siedzą w pokoju i oglądają bogato ilustrowany atlas o .Karta pracy nr 1 1.. Wysiadłem.. Klasa: 1-3 Opis: utrwalamy wiedzę o zwierzętach domowych i hodowlanych.. Klasa: 2,3 Opis: zdobywamy wiedzę na temat Unii Europejskiej.. W podanym tekście podkreśl wszystkie rzeczowniki.. Materiał zawiera: 28 kart pracy w formacie A4 przedstawiających obrazki osób wraz z podpowiedziami w formie zdań wyrazowo .Karta pracy - czasownik .. że każdy wasz wkład pracy jest przeze mnie pozytywnie oceniany..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt