Historia spodni jeansowych

Pobierz

XX wieku jeansy wyruszyły na podbój Dzikiego Zachodu.. Co ciekawe, początkowa próba odtworzenia tej tkaniny we Włoszech zakończyła się niepowodzeniem.Apr 9, 2021W latach 30.. Sława jeansów zaczęła się od premiery w roku 1955 filmu Buntownik bez powodu, gdzie aktor James Dean przedstawiony w nim .Dec 11, 2021 Nic więc dziwnego, że pierwsze modele jeansów powstały w Ameryce w XIX w., gdzie od razu znalazły uznanie wśród miejscowych kowbojów.Jeansy - materiał, który kochają wszyscy Jeansy noszą kobiety i mężczyźni - bez względu na wiek i upodobania modowe.. Zanim spodnie zyskały formę taką, jaką znamy dziś, były wyrabiane z wełny i jedwabiu, dopiero potem Amerykanie wpadli na pomysł, by .Jun 1, 2021Ciężko w to uwierzyć, ale historia spodni jeansowych takich, jakie znamy dzisiaj zaczęła się dokładnie 147 lat temu!. Strój miał być nie tylko wygodny, ale też wytrzymały, aby sprostać panującym tam trudnym warunkom.Naszą opowieść zaczniemy od wyjaśnienia nazwy.. Spodnie jeansowe W latach 50 oraz 60 były promowane nie tylko jako odzież co dzienna, ale również taka, którą można było ubrać w filmach.Dec 7, 2020Aug 23, 2021Skąd pochodzą nazwy jeans i denim?. Sam pomysł na tę tkaninę pojawił się jednak jeszcze wcześniej, a jej początki sięgają aż XVIII w.Mimo że początki tkaniny, którą obecnie nazywamy denimem sięgają siedemnastego wieku, to na jeansy, jakie znamy obecnie trzeba było poczekać jeszcze dwie dekady..

Otóż historia rozpoczyna się o wiele wcześniej, bo w XVIII-wiecznych Włoszech.

W Stanach Zjednoczonych, w połowie XIX wieku, poszukiwano materiału trwałego - który nie rozetrze się i nie przetrze po pierwszym użyciu.. Jeansowy manifest Zanim dobrze nam znane spodnie nazwane zostały jeansem (od francuskiego "Blue de Gênes", czyli błękitu genewskiego), początkowo funkcjonowały jako waist overalls.Feb 17, 2022Co więcej, reszta świata poznała jeansowe spodnie dopiero w czasie drugiej wojny światowej, ponieważ amerykańscy żołnierze chodzili w nich będąc na przepustce.. Żagle, którymi został ukoronowany jego statek, zostały uszyte właśnie z джинсового malowane płótna.. Nic więc dziwnego, że pierwsze modele jeansów powstały w Ameryce w XIX w., gdzie od razu znalazły uznanie wśród miejscowych kowbojów.Apr 25, 2021Miało to miejsce w 1873 roku, co uznaje się za początek jeansowej ery.. Jednak ich twórca, a właściwie twórcy oraz materiał, z których je uszyto, pochodzili z Europy.. Pierwsze tego typu spodnie zaprojektował w 1873 r. Levi Strauss, które powstały z myślą o robotnikach pracujących w kopalni złota.. Jednak oficjalnie uważa się, że pochodzenie i historia słowa «jeans» biorą swój początek bezpośrednio z 16 wieku.Aug 31, 2020Feb 25, 2022Dec 4, 2020Sep 3, 2020Jeansy do pracy historia najpopularniejszych na świecie spodni!.

Dla nikogo nie jest nowością, że spodnie jeansowe powstały w Ameryce w drugiej połowie XIX wieku.

Pierwsza pochodzi od francuskiego brzmienia nazwy miejscowości Blue de Gênes, w której wyrabiano dzież dla marynarzy.Jeśli wierzyć historii, jeans czy też denim wynaleziony został w XVI wieku we Włoszech.. Jeans stał się modny dzięki…klasie robotniczej.. Nazwy jeans i denim można używać zamiennie, choć ta pierwsza jest nie tylko określeniem materiału, ale także spodni z niego wykonanych.. Większość kowbojów z hollywoodzkich przebojów nosiła takie spodnie z denimu, co zaowocowało szybkim wzrostem popularności jeansów wśród społeczeństwa.. To właśnie 20 maja 1873 roku Levi Strauss i jego współpracownik, krawiec Jacob Davis, uzyskali patent na spodnie jeansowe z nitami i właśnie ten dzień uznawany jest za datę narodzin kultowego modelu jeansów Levi's 501.Najstarszymi aktualnie znanymi jeansami są oczywiście, jakże inaczej, spodnie stworzone przez firmę Levi Strauss'a, aktualnie ubezpieczone na $150 000, a pochodzą z roku około 1879!. Potrzebowali stworzyć spodnie wytrzymałe, niedające się łatwo rozerwać, a jednocześnie elastyczne i zapewniające swobodę ruchu.. Pierwotna nazwa dżinsu, denim, pochodzi od miasta Nimes - De Nimes to po prostu "z Nimes"..

Następne dekady upływały pod znakiem prawdziwego szału na spodnie z denimu.Twórcy pierwszych jeansów nie myśleli o estetyce.

W XII wieku we włoskim portowym mieście Genua tkano z wełnianej przędzy tani, ale bardzo wytrzymały materiał.Twórcy pierwszych jeansów nie myśleli o estetyce.. Jedne z najstarszych jeansowych spodni, jakie znaleziono, wyciągnięto w .Sep 2, 2020Później, w 1429 roku, na poszukiwanie nowej drogi do Indii Krzysztof Kolumb wyruszył z wyprawą.. Tu z pomocą przyszedł denim, który okazał się dużo lepszym wyborem od popularnej bawełny.Nazwano ją na cześć francuskiej nazwy miasta Blue de Gênes (Jeans), co oznaczało "błękit genewski"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt