Postacie drugoplanowe z lektury o psie który jeździł koleją

Pobierz

Przypadkowo zjawia się na stacji kolejowej w Marittimie i szybko zdobywa serce zawiadowcy kolejowego i jego rodziny, a także wszystkich pracowników stacji.Lampo - charakterystyka • plisssssssssssss na dziś ja wam napisze a potem wy:) 0 ocen .. Przybywa na stację w Marittimie przypadkiem.Znajdziesz tutaj wszystkie istotne informacje dotyczące lektury O psie, który jeździł koleją, którą napisał Pisarski Roman, m.in.: streszczenie, opracowanie oraz motywy literackie.O jego słynnych podróżach pisano nawet w gazetach.. Roman Pisarski urodził się 23 marca 1912 roku w Stanisławowie, na Ukrainie.LAMPO - O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ - KARTY PRACY .. Postacie drugoplanowe: zawiadowca, dzieci zawiadowcy, kucharz z pociągu ekspresowego, dwoje staruszków, naczelnik dyrekcji kolei, wuj zawiadowcyPodacie streszczenie z książki pt. O psie który jeździł koleją?. Błyskawica).Zawiadowca, mający troje dzieci (Gina, Roberto i Adele) mieszka w mieście Piombino, a pracuje w .Test sprawdzający znajomość lektury O psie, który jeździł koleją Romana Pisarskiego.. Zawiadowca odwdzięcza mu się miłością i troską (np. leczy psa po jego trudnym powrocie z Sycylii).Opis psa Lampo.. Autor zapewnia nas, że opowie nam historię o pewnym psie i rodzinie oraz o wielkiej przyjaźni, która rzekomo wydarzyła się na prawdę.. MarrMarr 2 lata temu..

Napisz inne zakończenie o psie który jeździł koleją.

KaŜdy, kto spojrzy na mapę, znajdzie je od razu.. Dzień Postaci z Bajek (1) Dzień Przyjaciela (1) Dzień Psa (1) Dzień Pustej Klasy (2) Dzień Rodziny (5) Dzień Taty (6)O psie, który jeździł koleją to książka opowiadająca o losach Lampo i ludzi, których spotykał na swej drodze.. Lampo - niezwykły pies, który pewnego dnia przybył na stację kolejową w miejscowości Marittima.. ZADANIE 1.. Czas trwania.. Akcja utworu dzieje się we Włoszech.Pewien zawiadowca znajduje na stacji kolejowej kundelka, przygarnia go i nazywa Lampo (wł. Od lat kochana przez kolejne pokolenia dzieci dla wielu stała się jedną z najważniejszych książek dzieciństwa.Lektury (19862) Literatura (12840) Obyczaje (3695) Plastyka (19049) Poezja (12539) Poezja - Twórczość Własna (11839) .. Ucieczki zdarzały się Lampo wielokrotnie.. Wydanie z opracowaniem.. Zawsze trafiał tam, gdzie chciał.. Od czego Lampo miał złamane dwa żebra i nogę: · wpadł pod pociąg; · został zakleszczony przez drzwi wagonu; · został pogryziony przez inne psy.Postać tytułowa: Bohaterowie drugoplanowi: Zadanie 2. zajęć: 120 min.. Mają kształt ogromnego buta.. Wydanie z opracowaniem autorstwa Pisarski Roman , dostępna w Sklepie EMPIK.COM w cenie 12,19 zł .. O psie, który jeździł koleją.. Autorem książki ,,O psie, który jeździł koleją" jest:1) Podaj autora książki "O psie, który jeździł koleją" 2) Podaj nazwę stacji, na którą przybył pies..

Przeczytaj recenzję O psie, który jeździł koleją.

Rozmowa naczelnika stacji z zawiadowcą - rozkaz usunięcia psa.. Lampo to główny bohater utworu.. Pracę wykonaj kredkami i zachowaj do oceny.. Nie zapomnij umieścić na niej autora i tytułu.. Ośrodek tematyczny: PIES PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA.. Był bardzo niezależny i inteligentny.. Uzyskanie zgody na pobyt Lampo na stacji.. Trzykrotna próba powrotu psa do domu.. Temat dnia: Spotkania z LAMPO, bohaterem lektury R. PISARSKIEGO "O psie, który jeździł koleją".Plik O psie który jeździł koleją (test 2).doc na koncie użytkownika kacique • folder lektury • Data dodania: 7 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Włochy porównane do buta z wielką cholewą ze względu na kształt jaki przyjmują na mapie.. O psie który jeździł koleją - przetestuj swoją wiedzę #test wiedzy, #test, #książki i komiksy, #lektury szkolne, #o psie który jeździł koleją 9338 x, 2016-01-11 22:24:29Miejsce: SZKOŁA PODSTAWOWA Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI nr 5 .. 3) Kto nazwał psa Lampo?Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda Psychologia.. Sam wyprawiał się w dalekie podróże pociągami, ale zawsze wracał do swojego przyjaciela zawia.O psie, który jeździł koleją to piękna opowieść o przyjaźni psa z człowiekiem..

O psie, który jeździł koleją.

Opis pięknych włoskich miasteczek i rozpościerającego się nad tym krajem nieba.. Zaprzyjaźnił się ze zawiadowcą stacji i pomagał mu w codziennych obowiązkach.. Podczas jednej z nich rodzina kolejarza obawiała się, że pies już do nich nie powróci, ale Lampo i tak znalazł drogę powrotną.. Osoby, które chcą jeszcze poczytać o psie Lampo, a także obejrzeć więcej zdjęćPlay this game to review Other.. Bohaterska śmierć psa - uratowanie życia małej Adele.O psie, który jeździł koleją - Roman Pisarski - streszczenieHistoria niesamowitego psa o imieniu Lampo, który podróżował koleją.. Ta prawdziwa historia stała się kanwą opowieści, którą napisał Roman Pisarski.. Wydawnictwo: Biuro Wydawnicze "RUCH" Rok wydania: 1967 Główny bohater: pies Lampo.. 1 komentarz: Anonimowy 24 maja 2020 11:59.. 4 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Nauczyciele: Renata Rajczyk, Liliana Dratwa.. Lampo jest głównym i tytułowym bohaterem książki Romana Pisarskiego pt. "O psie, który jeździł koleją".. Z kolei podczas innej ucieczki Lampo został niefortunnie przytrzaśnięty drzwiami pociągu.O psie, który jeździł koleją - opowiadanie dla dzieci autorstwa Romana Pisarskiego, traktujące o losach psa o imieniu Lampo.. "O psie, który jeździł koleją" to książka opowiadająca o losach Lampo i ludzi, których spotykał na swej drodze.ROMAN PISARSKI O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ I Włochy to piękny i malowniczy kraj na południu Europy..

Zamów dostawę do dowolnego salonu i zapłać przy odbiorze!Quiz O psie który jeździł koleją.

Społeczność .. Na cholewie, a takŝe na9.. Historia przyjaźni miedzy człowiekiem i zwierzęciem, przywiązania, tęsknoty i prawdziwego oddania.. Opowiadania 4 Szukaj Dodaj Zaloguj.. Henryka Sienkiewicza w Myszkowie .. Lampo jest wiernym towarzyszem zawiadowcy, zawsze do niego wraca, gdziekolwiek by nie był.. Kundelek, znany ze swego zamiłowania do podróży pociągiem.. Opis fabuły.. Po ponad dwudziestu latach, ponownie sięgnąłem po to opowiadanie.. --Muzyka w tle: Buddy by Ben.Zadanie: mam opisać lekturę ,,o psie który jeździł koleją quot mam odpowiedzieć na te pytania np tak tytuł ,,o psie który jeździł koleją quot o to Rozwiązanie: miejsce akcji włochy, miejscowość marittima główna postać pies lampo postacieTytuł: "O psie, który jeździł koleją.". Długa rekonwalescencja dzielnego podróżnika.. 5Dlaczego po całym kraju rozeszła się wieść o cudnym psie: · był niesamowicie mądrym psem; · był jedynym psem- pracownikiem kolei; · podróżował koleją do różnych miast.. Decyzja zawiadowcy o wysłaniu Lampo na Sycylię.. Etykiety: Język Polski, Lektura.. Przeskakując co drugą literę, zaczynając od pierwszej, wykreśl imię psa - bohatera lektury.Jak dobrze znasz lekturę O psie który jeździł koleją.. "O psie, który jeździł koleją" autorstwa Romana Pisarskiego, to jedna z najsmutniejszych książek, jakie miałem okazję czytać w dzieciństwie.. Poczekalnia Ranking Wywiady Facebook Instagram Snapchat..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt