Obraz matki boskiej częstochowskiej w poznaniu

Pobierz

Warto zaznaczyć, że nawiedzenie kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Archidiecezji Poznańskiej pod hasłem "Z Maryją w nowe czasy" miało się rozpocząć już w 2019 roku, a zakończyć w październiku 2020 roku.. Trwa peregrynacja kopii cudownej ikony Matki Boskiej z Jasnej Góry po dekanacie szamotulskim.. + 48 692 620.w piątki po Mszy św. o godz. 7:00 i 18:00; Nowenna do Matki Bożej.KOŚCIÓŁ DOMOWY DUSZPASTERSTWO MŁODZIEŻY GRUPA MODLITWY ŚW. OJCIA PIO.Ważniejsze wydarzenia z życia Parafii Matki Bożej Częstochowskiej 1935.Matka Boża w znaku Ikony Jasnogórskiej przybyła do Archidiecezji Poznańskiej.. Uroczyste powitanie Obrazu odbyło się przy kościele pw. Nawiedzenia NMP w Poznaniu.. Obraz dotarł do dwóch ostatnich parafii w naszym powiecie, czyli do parafii pw. Nawiedzenia NMP w Luboszu oraz do parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Mościejewie.. Obraz Jasnogórski dotarł na teren klasztoru o godzinie 17:30.W trakcie transportu Obrazu przy przydrożnym krzyżu w Dąbrówce Leśnej modlili się mieszkańcy sołectwa.. Na początku tygodnia natomiast nawiedził on WronkiW sobotę, 7 sierpnia obraz opuścił sędzińską parafię, by dotrzeć do Niepruszewa.. Witał ją tłum wiernych.. czenstochowskaja ikona Bożyjej Matieri) - wizerunek przedstawiający Maryję z Dzieciątkiem w typie hodegetrii (praw.. - Zrodziła się w 1956, gdy obraz Matki Boskiej Częstochowskiej niesiony był w procesji po Wałach Jasnej Góry, a zgromadzeni ludzie wołali "Matko, przyjdź do nas"..

Wcześniej obraz odwiedzał inne regiony Polski.

Obie znajdują się w dekanacie pniewskim.Kopia jasnogórskiej Madonny od kilku dnia odwiedza miejscowości w naszej okolicy.. Mieszkańcy Maniewa od kilku tygodni przygotowywali się na peregrynację Obrazu .Kopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w piątek 24 września dotarła do Lubosza.. - Kustosz, który czuwa nad Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej zgodził zatrzymać się na długość modlitwy "Pod Twoją obronę".Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Szamotułach.. Obraz Matki Bożej Częstochowskiej zatrzymał się w kaplicy sióstr elżbietanek.. W niedzielę 10 października podczas Mszy św. o godz. 10 .OGŁOSZENIA PARAFIALNE II Niedziela Adwentu 5 grudnia 2021 r. 1.Parafialny Kościół, znajdujący się w Poznaniu, na terenie Naramowic.BIURO CMENTARZA 61 - 619 Poznań, ul. Naramowicka 156 tel.. Wierni z Parafii pw. NMP Wniebowziętej w Psarskiem pokłonili się przed kopią cudownej ikony Matki Boskiej z Jasnej Góry.. Uroczystość z udziałem ponad 20 biskupów i kilkuset księży z różnych diecezji odbędzie się na placu przed kościołem pw. Nawiedzenia NMP na poznańskich Ratajach, który jest wotum wdzięczności archidiecezji .W weekend Kopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej ponownie wróciła na teren powiatu międzychodzkiego..

Od piątku, 5 listopada obraz nawiedza Szamotuły.

Obecność tego wizerunku w Gnieźnie i Poznaniu w trakcie obchodów 1050. rocznicy chrztu Polski nawiązuje do .Obraz Matki Boskiej nawiedził Pleszewskie Centrum Medyczne, gdzie w szpitalnej kaplicy odbyła się msza święta.. Jako pierwsi powitali go wierni z Parafii pw. Matki Bożej Pocieszenia i św. Stanisława Biskupa.W weekend Kopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej ponownie wróciła na teren powiatu międzychodzkiego.. Samochód, którym przewożona jest ikona Matki Boskiej Częstochowskiej zatrzymał się.W sobotę, 20 listopada, kopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej została przewieziona do Ocieszyna.. Uroczystą mszą świętą rozpoczęto 24-godzinne czuwanie.. Kolejnego dnia witano go w Kwilczu.. "Z Maryją w nowe czasy" Peregrynacja Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Archidiecezji Poznańskiej Poznań, 18 maja 2019 roku Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Arcybiskupie Metropolito Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, Ekscelencje, Najdostojniejsi Księża Arcybiskupi i Biskupi, Drodzy Bracia w Chrystusowym Kapłaństwie, Wielebne Siostry zakonne .Jak podkreślił w homilii metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski, jak 40 lat temu, tak i teraz "trwa walka z chrześcijaństwem i Kościołem katolickim"..

Przy biezdrowskim cmentarzu obraz witały setki wiernych.

Parafialny Kościół, znajdujący się w Poznaniu, na terenie Naramowic.. To tu rozpoczęła się jej peregrynacja po gminie Wronki.. Tam mieszkańcy w uroczystym pochodzie wnieśli ikonę do świątynie, gdzie odprawiono nabożeństwo.Obraz Matki Bożej Częstochowskiej powitano dzisiaj wieczorem w Gnieźnie.. Obraz dotarł do dwóch ostatnich parafii w powiecie międzychodzkim, czyli do parafii pw.W trakcie transportu Obrazu przy przydrożnym krzyżu w Dąbrówce Leśnej modlili się mieszkańcy sołectwa.. Wejdź i znajdź to, czego szukasz!. ikony), znajdujący się w najważniejszym i najbardziej .Abp Stanisław Gądecki 18 maja będzie przewodniczyć Mszy św. inaugurującej nawiedzenie Matki Bożej w znaku Ikony Jasnogórskiej w archidiecezji poznańskiej.. To kolejna parafia w dekanacie pniewskim na drodze peregrynacji obrazu.Kopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w parafii Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Międzychodzie - program uroczystości: 14 sierpnia: 17:00 - przeniesienie Obrazu Matki Bożej w uroczystej procesji z parafii na Lipowcu 17:30 - powitanie obrazu Matki Bożej w kościele 18:00 - Msza św. na powitanie pod przewodnictwem Ks.Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Lusówku pod Poznaniem..

Peregrynacja, czyli inaczej uroczyste ...Kopia obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Psarskiem.

"Od 1976 roku, od czasu rozpoczęcia pierwszej peregrynacji Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w archidiecezji poznańskiej, upłynęły 43 lata.Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej (również Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej lub Obraz Czarnej Madonny; w tradycji wschodniej częstochowska ikona Matki Bożej lub częstochowska ikona Bogarodzicy; cs.. 21 września 2011, 11:58 obraz matki boskiejPeregrynacja Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Maniewie [ZDJĘCIA] W piątek, 19 listopada, kopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej została przewieziona do kościoła św. Mikołaja w Maniewie.. Na spotkanie z ikoną wybrali się okoliczni mieszkańcy.. Parafia rzymskokatolicka, znajdująca się w Poznaniu, na terenie Naramowic .. Nawiedzenie Kopii Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej w naszej Parafii: 10 października, 2021 POŚWIĘCENIE NOWYCH KONFESJONAŁÓW.. W środowe popołudnie, 22 września obraz z radością witały kilkupokoleniowe rodziny - od maluchów po osoby w wieku senioralnym.Kopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w parafii Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela w Międzychodzie - program uroczystości: 14 sierpnia: 17:00 - przeniesienie Obrazu Matki Bożej w uroczystej procesji z parafii na Lipowcu 17:30 - powitanie obrazu Matki Bożej w kościele 18:00 - Msza św. na powitanie pod przewodnictwem Ks.W sobotę, 20 listopada, kopia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej została przewieziona do kościoła św. Bartłomieja Apostoła w Objezierzu.. Tam na ikonę oczekiwali wierni, którzy w uroczystej procesji wprowadzili ją do świątyni.W minioną środę, 17 listopada odbyła się peregrynacja kopii Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny w Bąblinie.. Wówczas ówczesny kustosz sanktuarium o. Peregrynacja ikony, której towarzyszą słowa "Z Maryją w nowe czasy" potrwa do września przyszłego roku.NAWIEDZENIE MATKI BOŻEJ W KOPII OBRAZU JASNOGÓRSKIEGO W ARCHIDIECEZJI POZNAŃSKIEJ "Z MARYJĄ W NOWE CZASY" KALENDARIUM PEREGRYNACJI KOPII CUDOWNEGO OBRAZU Grudzień 2021 1 śr - Poznań - Chrystusa Odkupiciela 2 czw - Poznań - Matki Bożej R&Przy tej okazji obraz znów pojawi się w Poznaniu.. W środę, 14 .Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt